„Fiat“ išleido naujus „Doblo“ ir „E-Doblo“

„Fiat“ išleido naujus „Doblo“ ir „E-Doblo“

„Fiat“ ir „Fiat Professional“ pristatė naujuosius „Doblo“ ir „E-Doblo“ penktosios kartos modelius, pritaikytus tiek šeimoms, tiek komercinei veiklai. Anot „Fiat“ atstovų Lietuvoje, elektra varomas „Doblo“, dar vienas didelis gamintojo žingsnis elektrifikacijos link, siekiant iki 2024 m. sukurti pilnai elektrines visų naujų modelių versijas ir pristatyti rinkoms jas jau 2027 m.

„Tai jau šeštasis gamintojo automobilis, varomas pilnai elektra ir kartu pirmasis toks universalus, kuris gali būti tiek keleivinis, tiek komercinis“, – sako oficialios „Fiat Professional“ atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Ardzevičius.

Anot jo, naująjį „Doblo“ taip pat bus galima įsigyti ir su vidaus diegimo varikliu. Tuo tarpu elektra varomame modelyje yra  sumontuotas 100 kW elektrinis variklis su 50kWh baterija, leidžiančia įveikti daugiau nei 280 km. atstumą. Gamintojas nurodo, kad šis naujokas išsiskirs geriausiomis savo klasėje įkrovimo galimybėmis – naudojant spartaus įkrovimo režimą 100 kW bateriją iki 80 proc. bus galima įkrauti vos per 30 min.

Elektrinis „Doblo“ gali pasiekti 130 km/h didžiausią greitį ir iki 260 Nm maksimalų sukimo momentą, elektrinė jo versija savo išore visiškai nesiskirs nuo su vidaus diegimo varikliais varomų. Juose bus montuojami 1,5 litro 100 AG varikliai su mechanine greičių dėže ir 1,5 litro 130 AG varikliai su mechanine arba 8 pavarų automatine greičių dėže. Tuo tarpu benzininė versija debiutuos su 1,2 litro 110 AG varikliu.

„Fiat Doblo“ bus dviejų skirtingų ilgių, o vairuotojai, priklausomai nuo darbo pobūdžio, galės rinktis iš trijų skirtingų konfigūracijų (VAN, Crew Cab, Combi). Kuriant automobilį gamintojas itin daug dėmesio skyrė profesionaliems vairuotojams, praleidžiantiems jame 8 val. ir daugiau, tad jis buvo sukurtas taip, kad atlieptų bet kokius vairuotojo poreikius. Automobilio salonas gali būti greitai pertvarkytas panaudojus „Magic Cargo“ funkciją, leidžiančia padidinti net 0,5 m3 krovinio tūrį ar gabenti ilgus objektus, pavyzdžiui vamzdžius arba kopėčias iki 3,4 m ilgio. Tuo tarpu elektrinėje versijoje įdiegta „Magic Plug“ funkcija, leidžia baterijos gaminamą elektros energiją panaudoti kitiems tikslams, kaip krovininio šaldytuvo ar darbastalio elektriniams įrankiams pajungimas.

Abi versijos yra aprūpintos pažangiausiomis saugos technologijomis ir inovacijomis: 5 colių skaitmeninis galinio vaizdo veidrodėlis (Magic Mirror) atlieka tris skirtingas funkcijas – rodo galinį vaizdą, leidžia matyti visą aklosios zonos vaizdą ir veikia kaip galinio vaizdo parkavimosi kamera, pagerinanti matomumą ir saugumą, įdiegtos aktyvios saugos ir saugumo sistemos, padeda vairuotojui saugiai mėgautis kelione, o net 17 saugos ir ADAS (pažangių pagalbos vairuotojui) sistemos, šį modelį kelia į savo segmento lyderio poziciją.

„Fiat Doblo“ bus galima įsigyti, tiek su trumpa, tiek su ilga važiuoklės baze, tad jis galės būti pritaikomas įvairiausiems poreikiams – versija su ilga važiuoklės baze talpina iki 4,4 m3 tūrio krovinius.

Naujasis elektrinis „Doblo“ – trečiasis elektrinis „Fiat“ modelis, po naujojo „500e“ ir trečiasis elektrinis „Fiat Proffesional“ automobilis (prieš tai buvo „E-Ducato“ ir „E-Scudo“).