Nuo konvejerio jau nuriedėjo 1,5 mln. mažųjų „Fiat 500“

Nuo konvejerio jau nuriedėjo 1,5 mln. mažųjų „Fiat 500“

Praėjusią savaitę Italijos automobilių gamintojas „Fiat“ užfiksavo naują pasiekimą – iš FCA gamyklos Lenkijoje išriedėjo pagamintas jau 1 500 000-tasis stilingasis miesto automobilis „Fiat 500“. Baltos spalvos 500-tukas iš gamyklos keliaus tiesiai į kliento Prancūzijoje namus.

„Atgimęs po 50 metų pertraukos, „Fiat 500“ modelis vėl tapo pasauliniu bestseleriu – per 8 metus ir 4 mėnesius į įvairius pasaulio kraštus išriedėjo 1,5 mln. automobilių. Šiandien šis išskirtinio dizaino itališkas mažylis parduodamas daugiau nei 100 rinkų – nuo Lietuvos iki Italijos, nuo Brazilijos iki Pietų Afrikos Respublikos, nuo Japonijos iki JAV. Mūsų šalyje „Fiat 500“ jau tapo kompaktinių miesto automobilių ikona, o šias pozicijas sustiprina neseniai pristatytas atnaujintas modelis, kuris yra dar stilingesnis ir pažangesnis“, – teigia „Fiat“ įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Autobrava“ direktorius Renaldas Gineika.

Koncernas skaičiuoja, kad šiuo metu apie 75 proc. „Fiat 500“ modelių yra parduodami ne Italijos rinkoje. Jo tarptautinę sėkmę įrodo ir gauti apdovanojimai – „Fiat 500“ yra susižėręs per 40 pasaulinių aukščiausio lygio įvertinimų, tarp jų ir Metų automobilio titulą 2008-aisiais. Be apdovanojimų, „Fiat 500“ modelis taip pat išsiskyrė naujovėmis, kuriomis nustebino visą automobilių industriją – jis tapo pirmuoju modeliu, standartinėje įrangoje siūlančiu 7 saugos oro pagalves, pirmasis visoje modelių gamoje įdiegė naujausią elektroninės stabilumo sistemos įrangą, taip pat tarp FCA koncerno modelių pirmasis gavo „TwinAir“ dviejų cilindrų variklius.

Visai neseniai – liepos mėnesį – Italijos gamintojas pristatė naujos kartos „Fiat 500“, kuris padeda šiam modeliui kurti tolimesnę sėkmės istoriją kompaktinių miesto automobilių segmente. Atnaujintas „Fiat 500“ išliko tokio paties dydžio ir išsaugojo jam būdingą autentiškumą, tačiau tapo dar stilingesnis ir šiuolaikiškesnis. Jis buvo sukurtas „Centro Stile Fiat“ centre, kuriame dizaineriai ir inžinieriai patobulino tiek automobilio išorę, tiek ir vidų bei techninę įrangą. Išorėje į akis krenta atnaujinti modelio priekio ir galo bamperiai, LED dienos šviesos žibintai, o pirkėjai turės dešimtis kėbulo spalvų, kėbulo lipdukų, ratlankių ženkliukų ir interjero variantų pasirinkimą.

Viduje italų dizaineriai modernizavo centrinę konsolę ir vairą, taip pat integravo 5 colių ekraną su labai intuityviai valdoma informacijos ir pramogų sistema „Uconnect“, turinčią navigacijos sistemą.

Pirmasis „Fiat 500“ modelis buvo išleistas 1957 metų liepą – žavingas, savito dizaino automobilis ilgainiui tapo kultiniu miesto modeliu ir Italijos masinių automobilių industrijos simboliu. Pirmosios kartos „Fiat 500“ visame pasaulyje buvo parduota daugiau nei 3,8 mln. vienetų, o jo gamyba nutrūko 1975-aisiais. 2007 m. liepą, minint modelio 50-metį, italai išleido atnaujintą „Fiat 500“, kuris iki šių dienų išlieka sėkmingiausiu koncerno modeliu.

„Autobrava“ salonuose atnaujinto „Fiat 500“ kaina siekia 11.990 eurų.

Bendrovė „Autobrava“ yra įgaliotoji „Fiat“ ir „Alfa Romeo“ atstovė Baltijos šalyse, taip pat atstovauja „Jeep“ prekės ženklą Lietuvoje ir Latvijoje. Įmonė užsiima prekyba naujais „Fiat“, „Fiat Professional“, „Alfa Romeo“ ir „Jeep“ automobiliais, šių bei „Chrysler“ ir „Dodge“ automobilių remontu, prekyba atsarginėmis dalimis ir aksesuarais. „Autobrava“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Daugiau informacijos:
Žilvinas Bružas
„Integrity PR“ vyr. projektų vadovas
Tel. (5) 268 5135
Mob. tel. 8 682 44074
El. paštas zilvinas@integrity.lt