Jubiliejinis komercinis FIAT automobilis – gamtinėmis dujomis varomas DUCATO

Jubiliejinis komercinis FIAT automobilis – gamtinėmis dujomis varomas DUCATO

„Fiat“ lengvųjų komercinių automobilių gamykla „Sevel“ šiemet pažymi išskirtinę sukaktį. Nuo 1981-ųjų veikiančios gamyklos konvejeriu nuriedėjo jau 6 milijonai automobilių. Jubiliejinis modelis – gamtinėmis dujomis varomas ekologiškas „Fiat Ducato Natural Power“, simbolizuojantis modernų gamintojo požiūrį į tvarumą bei ateitį.

 

Duomenys kaip dyzelinio

6-milijonasis nuo Italijoje, Ateso mieste įkurtos „Sevel“ („Società Europea Veicoli Leggeri“) gamyklos konvejerio nuriedėjęs automobilis – vidutinę ratų bazę ir aukštą stogą turintis „Fiat Ducato Natural Power“. Jame sumontuotas minimalų poveikį aplinkai darantis, gamtinėmis dujomis varomas „140 Natural Power“ variklis. Jo techniniai duomenys tarsi dyzelinio variklio – 136 AG ir 350 Nm, o su pilnu baku gamtinių dujų keleivinis mikroautobusas gali įveikti 400 km.

Jubiliejinis modelis liks Italijoje – jį įsigijo vietos verslininkas ir naudos žmonių pervežimams.

Per daugiau nei 20 metų „Fiat“ pagamino 754 tūkst. dviejų rūšių degalais, benzinu ir gamtinėmis dujomis, varomų komercinių automobilių – „Fiorino“, „Doblo Cargo“, „Ducato“ bei „Panda Van“. Tokia modelių gama ir pardavimų skaičius užtikrina ekologiškų transporto priemonių lyderio poziciją visoje Europoje.

Visos „Fiat Professional“ bestselerio versijos dalijasi tuo pačiu 3 litrų darbinio tūrio varikliu, pasiekiančiu 136 AG ir 350 Nm (prie 1 500 aps./min.). Didžiausias „Ducato Natural Power“ pasiekiamas greitis – 159 km/val.

 

Išsiskiria universalumu

„Ducato Natural Power Van“ mikroautobusas yra išskirtinis ne tik ekologija, bet ir universalumu: trijų ilgių, trijų aukščių bei specialios „Maxi“ versijos pasirinkimai leidžia jį pritaikyti įvairiems poreikiams. Bortinis sunkvežimis „Chassis Cab“ gali būti trijų ilgių bei „Maxi“.

Komercinis automobilis atitinka aukščiausius „Euro 6“ ekologijos reikalavimus ir yra labai ekonomiškas – vartoja 8,6 kg gamtinių dujų 100 kilometrų. Dėl šios priežasties „Ducato Natural Power“ gali įvažiuoti į riboto eismo zonas centrinėse miestų gatvėse – ten, kur patekti negali kai kurie dyzeliniai modeliai.

Šis variklis nėra perdirbtas benzininis agregatas – jis buvo projektuojamas tam, kad būtų varomas gamtinėmis dujomis ir galėtų patenkinti komercinio transporto pirkėjų pageidaujamą patikimumą, ilgaamžiškumą ir aukštą efektyvumą. „Ducato Natural Power“ visada yra varomas gamtinėmis dujomis, o benzino purkštukai įsijungia tik pasibaigus pagrindiniams degalams.

Gamtinės dujos mikroautobuse talpinamos 5 cilindruose, kurių bendra talpa – 220 litrų (36 kg). Užpildytas jis gali įveikti iki 400 km. Talpos sumontuotos po mikroautobuso grindimis, tad jo krovinių skyriaus talpa yra tokia pati kaip ir dyzelinio modelio.

Gamtinės dujos yra ekologiškiausia šiandien rinkoje parduodama degalų rūšis – lyginant su benzinu, šio tipo dujų CO2 emisija mažesnė 23 proc. Gamtinės dujos iki minimumo sumažina į aplinką išskiriamą kietųjų dalelių, azoto oksidų ir angliavandenilių – didžiausią taršą sukeliančių emisijų – kiekį. Tokie automobiliai gali ne tik įvažiuoti į ekologiškam transportui pritaikytas riboto eismo zonas centrinėse miestų dalyse, bet ir būti pastatyti požeminiame parkinge ar kelte.

 

„Ducato“ – sėkmės istorijos pavyzdys

Prieš 37 metus „Ducato“ pradėjo revoliuciją lengvųjų komercinių automobilių segmente ir tęsia ją iki šiol. Dabartinė šeštoji modelio karta turi didžiausią klasėje leistiną apkrovą – iki 3,5 tonos. Prie stipriųjų modelio pusių priskiriami galingi bei efektyvūs varikliai, įvairios modernios saugumo, pagalbinės vairavimo sistemos bei skirtingi kėbulų tipai, pritaikomi net ir patiems individualiausiems poreikiams.

„Ducato“ siūlo didžiausią priekiniais ratais varomų mikroautobusų gamą visame segmente. Pridėjus įvairias kėbulo tipo, variklio bei kitus pasirinkimus, galima susikomplektuoti maždaug 10 tūkst. skirtingų komercinio transporto modelių. Pavyzdžiui, „Ducato“ mikroautobuso kėbulas gali būti 4 ilgių bei 3 aukščių, o bortinis sunkvežimis – net 6 ilgių. Mikroautobuso krovinių skyriaus talpa, priklausomai nuo ilgio bei aukščio pasirinkimų, varijuoja nuo 8 iki 17 m3.

Patikimi „Ducato“ mikroautobusai taip pat išsiskiria aukšta likutine verte bei nedidelėmis eksploatacinėmis sąnaudomis. Skaičiuojant viso naudojimo laikotarpio sąnaudas (angl. „Total cost of ownership“), „Fiat Professional“ bestseleris savo klasėje yra vienas geriausių.

Reikia pagalbos? Susisiekite su mumis