„Fiat“ pristatė atnaujintą koncerno komercinių automobilių bestselerį – „Ducato“

„Fiat“ pristatė atnaujintą koncerno komercinių automobilių bestselerį – „Ducato“

Italijos automobilių koncernas „Fiat“ atskleidė, kaip atrodys naujasis gamintojo lengvasis krovininis automobilis „Fiat Ducato“. Šeštos kartos „Fiat Ducato“ pasižymi geriausiais emisijų ir degalų suvartojimo rodikliais tarp savo segmento automobilių bei turi didžiausią leistiną bendrąją masę viengubos galinės ašies automobilių klasėje. Nuo pirmojo „Fiat Ducato“ modelio pristatymo 1981-aisiais, šių automobilių jau yra parduota 2,6 mln. vienetų.

Naujojo „Ducato“ išvaizdą „Fiat“ dizaineriai kūrė sujungdami tradicinių automobilių linijas ir lengvojo komercinio automobilio koncepciją. Inžinieriai siekė plėtoti „Ducato“ modeliams būdingą funkcionalų dizainą, užtikrinant transporto priemonės saugumą, kokybę, dinamiškumą ir patikimumą. „Ducato“ bus siūlomas su naujo dizaino 16 colių ratlankiais, LED žibintais ir trijų dalių priekiniu bamperiu, kuris sumažins remonto išlaidas, variklio apsauga, bus galima pasirinkti vieną iš dviejų priekinių grotelių spalvų. Naujojo „Ducato“ pirkėjai galės rinktis iš 4 ilgio ir 3 aukščio furgono modifikacijų ir 6 ilgių „Chasis Cab“ modifikacijų. Iš viso naujasis „Ducato“ turės daugiau nei 10 tūkst. įvairių komplektavimo variantų.

„Fiat Ducato“ turi trijų lygių salono įrangą – „Classic“, „Tecno“ ir „Lounge“. Naujasis „Ducato“ pirmasis segmente gali pasiūlyti daugiafunkcinį įrenginių laikiklį, įmontuotą automobilio centrinėje konsolėje. Jame puikiai telpa išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ar paprasti popieriniai dokumentai. Vairuotojų ir keleivių patogumui „Fiat“ inžinieriai suprojektavo naujas sėdynes bei įrengė puodelio laikiklį centrinėje konsolėje.

Po variklio dangčiu naujasis „Ducato“ komplektuojamas su novatoriškais „MultiJet II Euro 5+“ varikliais, kurių degalų suvartojimas prasideda nuo 5,8 l/100 km, o anglies dvideginio emisijos siekia 158 g/km. Pasiekti mažesnes degalų sąnaudas ir į aplinką išskirti mažiau kenksmingųjų medžiagų padeda „Fiat“ inžinierių sukurta lengvesnė galinė pakaba ir patobulinta automobilio konstrukcija. Dėl jos sumažėjo bendras automobilio svoris.

Naujasis „Fiat Ducato“ komplektuojamas su keturiais dyzeliniais varikliais:

• 2.0 MultiJet – 115 AG ir 280 Nm sukimo momentu, komplektuojama su 5 pavarų greičių dėže;
• 2.3 MultiJet – 130 AG ir 320 Nm sukimo momentu, komplektuojama su 6 pavarų greičių dėže;
• 2.3 MultiJet – 150 AG ir 350 Nm sukimo momentu, komplektuojama su 6 pavarų greičių dėže;

2,3 l ir 3,0 l darbinio tūrio „MultiJet“ varikliai gali būti komplektuojami su „Comfort Matic“ pavarų dėže, kuri gali būti konfigūruojama tam, kad prisitaikytų prie įvairių vairavimo sąlygų.

Naujasis „Fiat Ducato“ taip pat turi moderniausias vairuotojo pagalbos technologijas. Elektroninė stabilumo kontrolė (ESC) visuose „Ducato“ variantuose bus montuojama kaip standartinė įranga. Ši sistema padeda vairuotojui sumažinti kėbulo svyravimą, pagerina vairavimo kokybę ir apsaugo transportuojamą krovinį nuo netikėtų judesių. ESC taip pat įdiegtos krovinio jutiklių, anti-praslydimo sistemos bei elektroninis stabdymo asistentas.
Papildomai vairuotojai gali užsisakyti „Traction+“ su nuokalnės įveikimo sistema, išvažiavimo iš eismo juostos perspėjimo sistemą ir kelio ženklų atpažinimo sistemą. Visų modelių radijo grotuvai komplektuojami su „Bluetooth“ ryšio technologija ir gali groti MP3 muzikos failus. Už papildomą mokestį klientai gali užsisakyti 5 colių (12,7 cm) įstrižainės lietumui jautrų ekraną, navigacijos sistemą ir galinio vaizdo kamerą.