PASAULINĖ PARODA EXPO MILANO 2015 ATVERIA SAVO DURIS DRAUGE SU FCA

PASAULINĖ PARODA EXPO MILANO 2015 ATVERIA SAVO DURIS DRAUGE SU FCA

Pasaulinė paroda EXPO MILANO 2015 atidaroma rytoj. Nuo dabar iki 2015 m. spalio 31 d. šioje pasaulinėje parodoje bus demonstruojamos geriausios pasaulio technologijos, kurios, tikimasi, padės surasti atsakymą į esminį klausimą – kaip garantuoti sveiką ir saugų maistą, kurio užtektų visiems Žemės gyventojams, nepakenkiant mūsų planetai ir nepažeidžiant jos trapios aplinkos pusiausvyros. Fiat Chrysler automobiliai ir CNH Industrial dalyvauja šiame prestižiniame renginyje kaip oficialūs pasauliniai partneriai. Jų didelės pastangos, dedamos siekiant užtikrinti atsakingą komercinių įmonių valdymą, ir trijose pagrindinėse srityse, tokiose kaip automobiliai, žemdirbystė ir transportas, pristatomi jų produktai, aiškiai parodo, jog šių įmonių grupių ir didžiausio visų laikų maisto ir mitybos renginio tikslai yra bendri.

Pagrindinė renginio tema – maistas planetai, energija gyvenimui. Į ją taip pat įeina apgalvotų sprendimų priėmimas, tvaraus gyvenimo stiliaus skatinimas, modernių technologijų naudojimas ir pusiausvyros tarp turimų žemės išteklių ir jų suvartojimo radimas. Tvarumas – svarbiausias viso renginio akcentas ir vienas pagrindinių FCA prioritetų. Tvarumas ypač akivaizdus mūsų produktuose, tyrimų, plėtros veikloje, su tvariu mobilumu susijusiose iniciatyvose bei investicijose į naujų transporto priemonių, vienijančių prieinamumą ir inovacijas, kūrimą.

Specialiai EXPO MILAN 2015 sukurtas vaizdo įrašas – tikras tvarumo idėjos įrodymas, kurį galite pamatyti spustelėję šią nuorodą. Armando Tesla agentūros sumanytas filmukas – įdomi natūralių gamtos peizažų ir miesto vaizdų kaita, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka skirtingų tautybių ir amžiaus žmonės. Filmuke taip pat rodomi Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep ir Fiat Professional produktai, kurie ne tik garantuoja maksimalią judėjimo laisvę, bet ir tausoja aplinką. Keičiantis paveikslėliams balsas už kadro kalbasi tiesiogiai su Žeme, primindamas, jog gyvenimas yra kelionė, kurią žmonija pradėjo jau prieš daugelį metų. Šiandien, labiau nei bet kada anksčiau, būtina ir toliau žengti šiuo keliu suvokiant, kad kiekvienas atsako už aplinkos tausojimą. FCA prisiima įsipareigojimų keliose srityse. Keletas svarbiausių iki šiol jos pasiektų rezultatų pateikiami vaizdo įraše, kurio pabaigoje pasigirsta teiginys: Gyvenimas – tai kelionė. Tegul ji būna tvari.

EXPO MILAN 2015 organizacija išreiškė visišką pasitikėjimą FCA transporto priemonėmis, kurios ne tik pasižymi maža emisija, bet ir naudoja alternatyvias degalų rūšis, puikiai derančias su tvaraus mobilumo idėjomis. Visi šie automobiliai bus naudojami iš viso pasaulio atvykstančių svečių delegacijų transportui. Automobilių parką sudaro iš viso 105 modeliai, iš kurių 35 jau buvo naudojami Expo 2015 S.p.A. darbuotojų (dešimt Fiat 500L Living, keturi Fiat 500L Trekking ir dvidešimt vienas metanu varomas Fiat 500L Natural Power). Dar 70 automobilių buvo paskirti pristatymus rengiančiųjų šalių delegacijoms: penkiasdešimt Fiat 500L Natural Power, kurie taip pat gali būti varomi biometanu, ir elektriniai Fiat 500e, skirti naudoti parodos teritorijoje. Be to, kaip oficialius parodomuosius automobilius taip pat bus galima naudoti šešis Jeep Gran Cherokee, du Lancia Voyager ir du Maserati Quattroporte.

FCA ne tik gamina vis tvaresnius produktus, jos atsidavimas tvarumui yra akivaizdus ir daugybėje iniciatyvų ir projektų, kurių tikslas – pagerinti milijonų mūsų klientų visame pasaulyje patirtį: beveik 300 tūkstančių darbuotojų ir 3000 tiekėjų įmonių. Visos šios iniciatyvos aiškiai išdėstytos kiekvienų metų FCA tvarumo ataskaitoje, kurioje, jau daugiau nei dešimt metų, pabrėžiami grupės rezultatai, pasiekti mėginant įgyvendinti ateities tikslus. Naujausiame leidime apibūdinamas per 2014 m. Grupės padarytas progresas. Šiais metais pagaliau baigtas dar 2009 m. pradėtas Fiat ir Chrysler integracijos procesas. „Sujungę šias dvi grupes mes tapome septintuoju didžiausiu pasaulyje automobilių gamintoju, kurio nuomone tvarumas yra geriausias kelias užtikrinti savo pasiektų rezultatų vertę ir kilnumą,“ – teigia FCA generalinis direktorius Sergio Marchionne. Lygiai toks pat požiūris atsispindi ir FCA pirmininko John Elkann žodžiuose: „Nors FCA įsteigimas visam laikui pakeitė mūsų dviejų įmonių likimą, mūsų įsipareigojimas vykdyti atsakingą ir tvarią plėtrą išliko nepakitęs.“

Pagrindiniai Grupės rezultatai geriausiai atsispindi 2014 m. tvarumo ataskaitoje, kurią galima pamatyti spustelėjus toliau pateikiamą nuorodą. Jei norite gauti daugiau informacijos apie renginius ir sužinoti naujienų apie FCA dalyvavimą pasaulinėje parodoje EXPO MILAN 2015, apsilankykite Fcagroup interneto svetainės tam skirtoje dalyje, kurią rasite spustelėję šią nuorodą.

Visiems prieinami sprendimai

Ekologija ir taupumas – dvi lygiagrečiai veikiančios koncepcijos. Ir taip yra ne vien todėl, kad automobilių emisija ir degalų sąnaudos tiesiogiai susijusios. Pasak FCA Group, jei technologiniai sprendimai gali turėti apčiuopiamų rezultatų, padėsiančių sumažinti automobilių daromą žalą aplinkai, jie turi būti prieinami didesniam žmonių skaičiui. FCA manymu, pažangiausių technologijų prieinamumo kiekvienam žmogui būtinybė nediskutuotina. Inovacijas galima paversti konkrečia nauda tiek aplinkai, tiek ir klientams.

Dėl savo aiškios strategijos FCA visuomet buvo alternatyvių ir nebrangių degalų paieškos priešakyje: investicijos į technologinius sprendimus, kuriuos lengva suprasti, paprasta naudoti ir kurių trumpalaikė nauda yra apčiuopiama čia ir dabar. Būtent dėl šios priežasties Grupė nusprendė naudoti metaną – švariausią ir šiuo metu ekonomiškai perspektyviausią degalų rūšį, kuri taip pat yra ir vienas iš potencialiai atsinaujinančių energijos šaltinių dėl biometano susidarymo: žvelgiant iš degalų gamybos iki jų panaudojimo perspektyvos, biometanu varoma transporto priemonė gali pasiekti elektromobiliui prilygstantį CO2 emisijos lygį.

Per pastaruosius 15 metų Fiat sukūrė naują rinką. Tapo akivaizdu, jog Fiat kuria nauji gamintojai – šiandien Fiat yra metanu varomų automobilių Europoje lyderė, nuo 1997 m. pardavusi daugiau nei 650 000 modelių. Iš viso sukurta jau 12 metanu varomų Fiat modelių, į kuriuos įeina tiek automobiliai, tiek ir komercinės transporto priemonės. Būtent dėl šios priežasties įmonei suteiktas AUTO EUROPE 2014 apdovanojimas metano kategorijoje.

Į FCA tvaraus mobilumo srityje taikomą strategiją taip pat įeina ir kiti novatoriški sprendimai, kurių pagrindas – tradicinius tiek benzininius, tiek ir dyzelinius variklius pagerinančios naujos kartos Multijet ir MultiAir technologijos, dėl kurių padidinamas automobilių našumas ir sumažinama emisija. Be to, FCA naudoja infomobilumo sistemą UConnectTM su My:CarTM programėle, garantuojančia reikiamą automobilio priežiūros programą; novatorišką automatinę dvigubos sankabos transmisiją; eco:Drive platformą, kuri analizuoja jūsų važiavimo stilių pagal transporto priemonės surinktus duomenis ir pateikia patarimų, kaip sumažinti degalų sąnaudas ir emisiją; Start & Stop sistemą, padedančią sumažinti emisiją ir degalų sąnaudas miesto keliuose; ir, galiausiai, Fiat ir Trenitalia sukurtą naują Enjoy, Eni’s Car Sharing paslaugų tvaraus mobilumo gairę.

Tvarios WCM patobulintos gamyklos

Dar 2014 m. FCA investavo 3,7 milijardus eurų, kurių 2,3 milijardus – į dvi pažangiausias ir moderniausias FCA gamyklas (Pernambuke, Brazilijoje ir Memfyje, Italijoje), kuriose bus gaminami naujieji Jeep Renegade ir Fiat 500X.

Vienas Grupės prioritetų – įdiegti savo pasaulinės klasės automobilių gamybos programą visose FCA pasaulio gamyklose, kas neabejotinai padės pagerinti aplinkos apsaugą, sveikatą ir saugą. WCM – kruopščiai apgalvotas gamybos procesas, į kurį įeina viskas, pradedant gamybos faze bei platinimu, ir baigiant apčiuopiamu Grupės sukurtu aplinkos tausumo modelio taikymu.

Iš visų WCM programą vykdančių 112 pramonės objektų, 54 -iems suteikti veiklos lygio apdovanojimai: 38-iems suteiktas bronzos, 12-ai – sidabro, o 4-iems – aukso medalių statusas. Be to, nuo 2009 m. iki 2014 m. 389 FCA tiekimo įmonių gamyklose įdiegta WCM metodologija: 259 jų įsteigtos EMEA teritorijoje, 95 – LATAM, o 42 – NAFTA.

Gamtinių išteklių apsauga

2014 m. buvo pradėta vykdyti apie 48 000 su WCM susijusių projektų, kurių daugumos tikslas – sumažinti aplinkai daromą žalą. Apie 3700 jų padėjo ženkliai sumažinti gamtinių išteklių naudojimą. Pavyzdžiui, dar 2014 m. Grupė išsaugojo 3,3 milijardus kubinių metrų vandens ir pašalino 65 milijonais kilogramų mažiau atliekų. Paminėtina, kad 20,4 proc. Grupės sunaudotos elektros energijos gamybos procesams visame pasaulyje vykdyti yra iš atsinaujinančių šaltinių.

Biologinė įvairovė ir pagarba aplinkinėms vietovėms

Į tvarumą taip pat įeina aplink gamyklas esančių vietovių biologinės įvairovės išsaugojimas. Itin svarbus projektas, kurio tikslas – išsaugoti biologinę įvairovę, šiuo metu vykdomas Pernambuko gamykloje (Brazilijoje). Siekdama apsaugoti ekosistemą ir, ypač, vietos augaliją, per ateinančius keletą metų FCA pasodins daugiau nei 130 000 medžių ir tokiu būdu paskatins net 250 iš 600 vietinių rūšių gyvavimą. Iki šiol mes pasodinome 38 000 medžių. Dėl netoliese įsteigto medelyno šis skaičius nuolat augs. Kas tris mėnesius medelynas teiks apytiksliai 22 000 naujų medžių, kuriuos per organizuojamus vizitus į gamyklą sodins vietos studentai: tai neabejotinai yra puikus būdas šviesti jaunesnes kartas apie biologinės įvairovės svarbą ir gamtos paveldo apsaugą. Panašios iniciatyvos vykdomos ir netoli gamyklų Veronoje (Italijoje), JAV įsteigtos FCA pagrindinės būstinės (Auburn Hills, Mičigane) ir FIAPL Rangajone (Indijoje).

Žmonių gerovė ir tinkama mityba

Darbuotojų sveikata ir gerovė – pagrindinis FCA prioritetas visose jos įmonėse visame pasaulyje. Visi skirtingose srityse vykdomi socialiniai veiksmai yra vieno bendro tikslo dalis – vien 2014 m. vietos bendruomenėms Grupė paaukojo daugiau nei 24 milijonus eurų.

Dar 2012 m. pradėta vykdyti Sveikos gyvensenos skatinimo programa, kurią sudaro skirtingi vietos ir centriniu lygmeniu plėtojami ir skatinami projektai. Jų tikslas – pagerinti fizinę ir psichologinę savo darbuotojų bei jų šeimų gerovę teikiant jiems informacijos apie sveikos mitybos svarbą. Programos pagrindas – pagrindinių tarptautinių organizacijų nustatyti sveikatos ir saugos principai (Pasaulio sveikatos organizacija (WHO), Amerikos Darbų saugos ir sveikatos administracija (DSSA), Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (OSHA) ir Tarptautinė darbo organizacija (ILO).

Prestižiniai pasauliniai apdovanojimai

Grupės įsipareigojimą užtikrinti atsakingo verslo valdymo modelį per daugelį metų pripažino daugybė tvarumą vertinančių organizacijų ir agentūrų. Be visų reitingų Grupė jau šeštus metus iš eilės gali drąsiai vadinti save ne tik Dow Jones tvarumo rodiklio (DJSI) nare, bet ir viena iš 100 Italijos Prieš klimato pokyčius nukreiptos veiklos viešinimo grupės (CDLI) bei viena iš 100 Italijos Anglies junginių išmetimo ribojimo grupės (CPLI) nare. Iš daugybės FCA gautų apdovanojimų išskirtinį dėmesį reikėtų atkreipti į LEAN & GREEN valdymo apdovanojimą 2014 m., skirtą Pomigliano d’Arco gamyklai Italijoje; AEA aplinkosaugos apdovanojimą, skirtą FCA Brazilijos gamyklos vykdomai Árvore da Vid programai ir FCA JAV skirtą Geriausio sveiką gyvenimo stilių skatinančio darbdavio apdovanojimą.